HFIDAN

BOLU ZİRAAT ODASI YÖNETİM KURULU BAŞKANI HAKKI FİDAN YAPTIĞI AÇIKLAMADA;

 

21 .05.2015 tarihinde resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren ‘’Tarımsal sulamaya ilişkin elektrik  borcu olan  çiftçilere 2015 yılı destekleme ödemesi yapılmaması hakkında’’ çıkan tebliğe göre çiftçilerin desteklemeden faydalanabilmeleri için  Ziraat Bankasına yazılı müracaat etmeleri gerektiği,bu başvurudan sonra borçları kadar olan kısmın borçlarına mahsup edildikten sonra, kalan kısmın çiftçilere ödenebileceğini belirtti. Ziraat bankasına yazılı müracaat etmeyen çiftçilerin 2015 desteklemelerinden faydalanmalarının mümkün olmayacağını  belirtti.

Ayrıca ilimizde son 15 gündür devam eden yağış sebebiyle çiftçilerimizin bir bölümünün zarar gördüğünü, zarar gören çiftçilerin zararlarını tespit ettirip, sigorta kapsamında olanlarının zararlarının karşılanması gerektiği, olmayanlarının da borç erteleme v.b gibi konularda yardımcı olunması gerektiğini belirtti.

 

Çiftçilerimize de ‘’ Su Ürünleri Yetiştiriciliği Destekleme Tebliği ‘’, ‘’Biyolojik Mücadele Destekleme Ödemesi Tebliği’’ ve ‘’ Bitkisel Üretim Destekleme Tebliği ‘’ hakkında geniş bilgiye  Odamızın web sitesinden ulaşabileceklerini, ulaşamayanların odamıza gelerek bilgi alabileceklerini sözlerine ekledi.