KÖY MUHTARLARINA BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI.

12 Aralık 2022 Pazartesi günü Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonunda köy muhtarlarına yönelik Bolu Ziraat Odası Faaliyetleri ve 18 Aralık 2022 Pazar günü yapılacak olan Ziraat Odası Delege Seçimleri hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Açılış konuşması yapan Ziraat Odası Başkanı Hakkı FİDAN, görev yaptıkları süre içerisinde Bolu çiftçisinin menfaatlerini koruduklarını, onlara yarar sağlayacak projeleri uyguladıklarını ve yeni projelerle çalışmaya devam edeceklerini söyledi.
Toplantıya katılan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Türker ATEŞ, pandemi ile önemi anlaşılan tarım konusunda oda olarak üstlerine düşen destekleri vereceklerini beyan etti. Bolu Tarım ve Orman Müdürlüğü İl Müdür Yardımcısı Hasan TAŞ, Bakanlığın uyguladığı desteklemelerin başlangıç, bitiş tarihleri ile Kırsal Kalkınma Yatırımları Desteklemeleri ve Makine Ekipman Desteklemeleri hakkında bilgi verdi. Son olarak konuşma yapan Bolu Belediye Başkanı Tanju ÖZCAN, Ziraat Odası ile uyumlu çalıştıklarını, Bolu Patates Pazarındaki Kurutma Tesisine doğalgaz bağlanması yönünde verecekleri destek ile Tarım ve Orman İl Müdürlüğü bitişiğindeki boş arsaya yeni Ziraat Odası Hizmet Binasını Belediye olarak yapacaklarını,konunun encümenden geçtiğini ve ilkbaharda ihalesinin yapılacağının müjdesini verdi.
Toplantıya katılan tüm katılımcılar yapılacak toplantının ve delege seçimlerinin hayırlı olması dileklerinde bulundular. Ziraat Odası Başkan Yardımcısı Selim ÖZER, oda faaliyetlerini,uygulanan projeleri ve uygulanacak projeleri fotoğraflar eşliğinde katılımcılara aktardı.
Toplantı sonrasında katılımcılara Muhtarın Yeri’nde öğle yemeği verildi. Katılımın yüksek olduğu görüldü.
Bolu Ziraat Odası olarak katılan Köy Muhtarlarına,Oda Meclisine ve Oda Yönetim Kuruluna teşekkür ederim.
Hakkı FİDAN
Bolu Ziraat Odası Başkanı